Nilüfer/BURSA

Demirci Mh. Doğan Cd. No:15

Telefon

+90 224 494 26 13

Hakkımızda

Biz Farklıyız

Özel Bursa Bakım
Merkezi

Merkez binamız; 54 yatak kapasiteli olup, yeşillikler içindeki 1.349 m2’lik kapalı alana sahip Bursa ilindeki ilk ve tek 19+ bedensel engelli bakım merkezidir. İdari bölümler, revir, yemekhane ve yatak odaları ile birlikte; spor alanı, müzik, resim gibi etkinlik odaları, tüm katlara kolay ve güvenli ulaşım için asansörü, hobi bahçesi, 7/24 internet ve sıcak su hizmeti ile eşi ve benzeri olmayan bir engelli yaşam alanı sunmaktadır.

female-nurse-posing-in-clinic.jpg
female-nurse-talking-with-an-old-woman.jpg

Vizyonumuz

Kuruluşumuz Özel BURSA Bakım Merkezi; sürekli iyileştirme kapsamında tercih edilen bir bakım merkezi olabilmek için gerekli yatırım ve planlamaları yapan, engellileri topluma kazandırmak için yaptığı faaliyetlerle diğer bakım merkezlerine örnek olan, en yeni teknolojileri kullanarak altyapısını modernize eden, marka değerini sürekli koruyan son gelişmeleri takip eden bir kuruluş olmayı; aynı zamanda sadece kurumumuz içerisindeki bireyleri değil temas edilememiş tüm engelli bireyleri kapsayacak ulusal ve uluslararası konjonktürde çalışmalar ve projeler yapmayı hedefler.

Misyonumuz

Bakıma muhtaç engelli bireylerin; sosyal yaşamlarındaki psikolojik veya bedensel zorlukları güven duygusu içerisinde aşabilmelerini sağlamak, yaşam haklarının standartlarını mümkün olduğunca arttırmak, koruyucu ve destekleyici sağlık hizmetlerinin yanı sıra bu hizmetleri tamamlayıcı multidisipliner yaklaşım ile bütünleştirmek, engelli bireylerin güvenliğini esas alan sağlık ve bakım hizmetlerini insani değerleri en önde tutarak yürütmek en temel prensibimizdir.

Merkezimiz şehir trafiğinden uzak ev konforunda butik özel bir kompleks yapıya sahiptir.

Engelli odaları; 24 ile 29 m2 genişliğinde olup konukların ihtiyaçları doğrultusunda ve erişilebilirlik kurallarına göre gerekli düzenlemeler yapılarak dizayn edilmiş, banyo ve tuvaletlerimizde de konuklarımızın güvenliği göz önünde tutulmuştur.

Merkezimizde kalan konuklarımızın konforu ve güvenliği için, merkez bölümlerimiz 24 saat güvenlik kamerası ile izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca tüm bölümler, duman algılayıcıları ve merkezi yangın güvenliği sistemi ile donatılmıştır.

Yemeklerimiz, konuklarımızın ihtiyaçları ve sağlık durumları göz önünde bulundurularak uzman diyetisyenimiz tarafından düzenlenen menülere göre deneyimli aşçılarımız tarafından hazırlanmakta ve sunulmaktadır. Hareket kısıtlılığı bulunan engellilerimizin yemek ihtiyaçları ise odalarında karşılanmaktadır.

Tüm hizmetlerimiz “Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliği” kapsamında planlanmaktadır. Ayrıca kuruluşumuz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile koordineli ve iş birliği halindedir.

Birincil Önceliğimiz Hastalarımıza En İyi Sağlık ve Bakım Hizmetini Sunmaktır

Bedensel Engelli Bakım Merkezi

Engelsiz bir yaşama katkı sunmak üzere ‘’Özel Bursa Bakım Merkezi’’ Bursa Nilüfer’de faaliyetlerine başlamıştır. Merkezimizde 19 yaş ve üzeri bedensel engeli bulunan tüm bireylere hizmet vermekteyiz.

Özel BURSA Bakım Merkezi olarak konuklarımızın tıbbi tedavilerinin yanında, günlük kişisel bakımları, yaşamsal ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması profesyonel kadromuz tarafından yapılmaktadır.

×